May you always do for others and let others do for you...
Blog > Komentarze do wpisu

WARA OD OWSIAKA!

Jak co roku o tej porze budzą się internetowi hejterzy. No ja wiem  - oni nie śpią nigdy, ale w okresie, gdy wszyscy normalni ludzie zaczynają myśleć z radością o Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy Jerzego Owsiaka - oni budzą się niczym wygłodniałe lwy.

Zastanawiam się, jak bardzo życie skrzywdziło tych ludzi, jak wielka ideologia ich zmanipulowała czy też jak wielką wrodzoną nienawiść mają w sobie, by w tak haniebny i beznadziejnie okrutny sposób krytykować dobro, które połączyło wszystkich Polaków bardziej niż cokolwiek innego. Bardziej niż wybór Polaka na papieża w 79 roku. Bardziej niż Solidarność w roku 80. Bardziej niż jednodniowa żałoba narodowa po katastrofie smoleńskiej (tak, tak, pamiętam dokładnie - w tym krótkim momencie wszyscy byliśmy razem; dopiero po dwóch dniach obudziły się demony wojny polsko-polskiej).

Ja tam mam dobre serce. Naprawdę. Choć może czasem jestem złośliwa i docinam bez powodu. Ale gdybym była złym człowiekiem, to bym tym ludziom życzyła, aby urodziło im się dziecko z problemami oddechowymi, a które nie miałoby szansy skorzystać z aparatury do nieinwazyjnego wspomagania oddychania noworodka. Aby musieli płacić za codzienne używanie pompy insulinowej dla ich chorego na cukrzycę dziecka długie lata. Aby na badanie holterem ich urodzone z niedomkniętym przedsionkiem maleństwo musiało czekać wiele tygodni. Aby dializy były przeprowadzane metodą z początku lat 70-tych , były długie, bolesne i praktycznie wykluczające ich z życia publicznego. Aby ich rodzice czy dziadkowie  byli traktowani jak piąte koło u wozu w systemie opieki medycznej, aby nie można bvyło im ulżyć w cierpieniach inaczej niż poprzez zamawianie zdrowasiek. Aby przesuwano ich z kąta w kąt, jak starą bezużyteczną kanapę z mocno nadwyrężonymi sprężynami... Nie wspominam nawet o aparaturze do przesiewowego badania słuchu u wszystkich nowonarodzonych obywateli.

Ale nie - nie jestem aż taką zołzą i nikomu nie życzę, by musiał się osobiście przekonać czym jest i do czego służy sprzęt, który od 20 lat kupuje się dzięki funduszom z Orkiestry. Aby nigdy nie musiał osobiście  przekonać się o potrzebie takiej akcji jak WOŚP i potrzebie istnienia kogoś takiego jak Jerzy Owsiak. Dla mnie może nawet sobie 3 domy wybudować i mieć 3 wypasione samochody. Dopóki zapewnia pacjentom to, co zapewniać powinno szeroko pojęte państwo - ma do tego prawo. Jest w moich oczach JEDYNĄ osobą w Polsce, której się COKOLWIEK NALEŻY tylko dlatego, że jest kim jest. Żaden NFZ, Caritas, PCK, żadna przychodnia, plebania żadna inna fundacja czy instytucja nie zrobiła tego, co on. I nigdy nie będzie w stanie, bo nie ma takiego zaufania społecznego. Koniec. Kropka.

A zatem wszystkim hejterom pokazuję środkowy palec! I do  Owsiakowych puszek będę wrzucać kasę do końca świata i jeden dzień dłużej!

czwartek, 08 stycznia 2015, countrygirl

Polecane wpisy

  • JĘZYK DWULATKA

    Od razu zaznaczę - nie będzie o Tracy Hogg i jej metodach wychowawczych, kompletnie dla mnie nie do zaakceptowania. Będzie o MOIM dwulatku i o JEGO języku. A ję

  • RÓW MARIAŃSKI...

    Ostatnio było o szczęściu... A dziś mam prawdziwy Czarny Czwartek... Dół, czarna dupa i rozpacz... Młodej znów skoczyła gorączka - boli ją głowa, snuje się po k

  • GOTOWA NA 2015!

    Nigdy nie przepadałam za Sylwestrem. Bo w Sylwka "trzeba się dobrze bawić" - wszak to ostatni dzień starego roku, noc hucznej zabawy, fajerwerków, tańców do upa

Komentarze
2015/01/08 18:11:51
Jestem z Tobą. Brawo! :)
-
2015/01/08 19:10:57
bo to Polska właśnie...jak ktoś coś robi i jeszcze mu wychodzi to trzeba "dokopać",
dziś P. Owsiak fajnie się wyraził w wywiadzie w TVN, on się tym nie przejmuje a do tego mimo wszystko jest ok bo zakupiona przez niego aparatura nie ma chipa, który identyfikuje zwolenników i przeciwników jego akcji i pomaga wszystkim bez wyboru ( to tak mniej więcej brzmiało)...niektórzy mówią, że przecież płacimy na NFZ i stąd powinna być kasa na sprzęt a nie na premie itp. ale skoro ludzie chcą w ten sposób pomagać , to po co psuć?
-
Gość: Marta, *.centertel.pl
2015/01/08 21:26:01
Trafiłam na tego bloga zupełnie przypadkiem,
czytając wpis na temat zabaw z dzieckiem - bardzo mnie zainteresował ;-)

Ale ten wpis o WOŚP... proponuję poczytać i posłuchać innych mediów niż TVN...
Sąd podtrzymał i uznał wszystkie zarzuty blogera matka kurka w sprawie Owsiaka i to są fakty a nie hejtowanie!
-
2015/01/09 08:53:40
Tak się składa, że czytam nie tylko Gazetę Wyborczą i oglądam nie tylko TVN. A do tego dość często korzystam z tego, co mam pod czaszką i staram się we wszystkim mieć swoje własne zdanie. I właśnie dlatego mam dość szeroki obraz całej tej beznadziejnie głupiej sytuacji. I nigdzie nie napisałam, że JO jest czysty jak łza. Piszę jedynie, że jesli jesteś (nie Ty, Marto, tylko Ty-Obywatelu) z czegoś niezadowolony albo uważasz, że ktoś coś kręci, to sam weź dupę w troki i weź się za robotę, zrób COŚ dobrego i pożytecznego a nie siedzisz przed kompem, z żalem do całego świata, że nie urodziłeś się szejkiem arabskim i wylewasz anonimowo cały swój jad! Dla mnie Owsiak może sobie podkradać ile chce, byle tylko nadal sprzęt był kupowany i przekazywany tam, gdzie jest potrzebny. A póki co - tak jest. Tyle w temacie.